Háčkované misky různých velikostí a barev ze špagátové příze. Jednotlivé misky do sebe zapadají. V sadě je celkem 5 misek.

Materiál příze: směs bavlny, viskózy a polyesteru, což zaručuje jemnost, pevnost a pružnost příze, ale také její snadnou údržbu. Je vyrobena z recyklovaného materiálu.

Ke každé misce jsou kuličky dané barvy háčkované z akrylové příze. Postupně se zvyšuje počet kuliček od jedné po pět. Kuličky jsou vyplněné PES výplní vhodnou pro výrobu polštářů a hraček.

Tato pomůcka je založena na Montessori přístupu k učení dětí. Děti s pomocí této pomůcky mohou rozvíjet jemnou motoriku, úchop, smysl pro rozpoznávání barev a především fantazii 🙂 Později je pomůcka vhodná pro úvod do matematiky a jednoduché počítání. Pomůcka může posloužit i v úvodu do fyziky, kdy pořadí barev respektuje pořadí světelného spektra (tj. IČ, VIS, UV), velikost misek potom odpovídá jednotlivým vlnovým délkám záření.

V různých variantách si lze s touto hračkou užít spoustu legrace a současně zábavnou formou umožnit dítěti poznávat barvy a základy matematiky.
Vyzkoušeno na vlastních dětech, cyklicky se k pomůcce vracejí a vždy vymyslí, jak s ní naložit.

Základní sada obsahuje:
5 misek různých velikostí (vnější průměry cca 7,5 cm, 9,5 cm, 11 cm, 13 cm, 14,5 cm)
15 kuliček (průměr cca 5 cm, obvod cca 14 cm)

Součástí sady je pytlík pro uložení pomůcky.

Údržba: ruční praní, sušení volně. Aby nedošlo k poškození produktu, nedoporučuji praní v pračce a sušení v sušičce!

Cena: 1.350,- Kč bez DPH (nejsem plátce DPH)