háčkování, tanec & henna

Víkendový rukodělný pobyt pro ženy v jižních čechách

18. – 20. 10. 2024

Mlýn Radouňka, jindřichův hradec

 

chceš si odpočinout od všedních starostí a dočerpat energii?

 

chceš na chvilku vypnout a jenom tvořit, plynout a jen tak být?

 

máš ráda háčkování, nebo se chceš háčkování naučit, baví tě volně tančit a lákají tě rituály?

 

přidej se k nám na víkendový rukodělný pobyt pro ženy a dovol si plynout!

v rámci pobytu budeme SPOLEČNĚ TVOŘIT v rukodělných kruzích a ty se dozvíš něco víc o konceptu vědomého háčkování.

Budeme se ladit na sebe na společných prožitkových tancích.

a prožijeme silný rituál očištění jména, se kterým s láskou odevzdáme všechno, co není naše a co už nechceme nést.

na závěr nás čeká krásný rituál s voňavou levandulovou hennou a ceremoniálním kakaem.

 

Rukodělným pobytem Vás provedE

Šárka Doležalová

Jsem manželka a máma tří dětí, z toho jedné dcery, a nadšená háčkařka se zájmem o mindfulness a seberozvoj jako takový. Moc dobře znám ten kolotoč při péči o domácnost a malé děti a vím, že abych jako máma a žena mohla být laskavá, potřebuji být odpočatá a dočerpaná. Současně vidím, jak důležité je umět zdrojovat i děti, respektive můj vztah s každým dítětem zvlášť.

Umění zazdrojovat se a dovolit si čas pro sebe nebo pro vztah je i moje téma, ve kterém se učím každý den krůček po krůčku. A dělám nejenom pokroky, ale i chyby! A moc dobře vím, jaké to je, když se o sebe v náročnějších obdobích, jako je třeba nemoc dítěte/dětí, nepostarám dobře a včas! Jak moc se hodí „plusové body“ do vztahového konta s každým dítětem v zátěžových situacích!

Vím, jak náročné mohou být některé situace bez komunity podobně smýšlejících osob a naopak jak úlevné je MÍT možnost říct si o pomoc, nebo sdílet naslouchajícímu uchu. Proto pomáhám ženám i dívkám nacházet cesty k rukodělné tvorbě, aby mohly rozproudit svoji kreativní energii, díky čemuž mohou být radostnější a naplněné. 

Jako nástroj mi k tomu slouží koncept Vědomého háčkování, který propojuje mindfulness principy a principy senzorické terapie s rukodělbou. Koncem roku 2023 jsem nastoupila na výcvik Kineziologie One brain 3in1 Concepts a tak mne těší, že mohu do Konceptu vědomého háčkování přinést i další propojení pro práci s tělem, aby se Vám nejen háčkování dařilo.

lenka bohm

Zdravím vás milí a pokusím se zachytit do slov mou esenci, aby jste měli představu kdo jsem.

Jsem žena. Žena která si je i přes své nedostatky vědoma své hodnoty a své síly. Jsem žena, kterou naplňuje propojovat a sjednocovat lidi a doprovázet je na cestě k nalezení jejich vlastní síly.

Nebyla jsem vždy silná a neměla sama sebe v úctě a cesta k nalezení a přijetí sama sebe a svých darů nebyla ani lehká ani krátká a i proto mohu být příkladem toho, že nic není nemožné.

Ráda vám budu silnou a přitom laskavou a soucitnou podporou i oporou na vaší cestě k sobě. Budu vám držet bezpečné podporující pole, ve kterém můžete odhodit všechny role a masky a být samy sebou. Pole, ve kterém budete přijaty přesně takové, jaké jste.

Čemu se budeme na pobytu věnovat?

Koncept vědomého háčkování

Během soboty nás čekají dva rukodělné kruhy s háčkováním a mindfulness praxí pod vedením Šárky. Šárka Ti představí nástroje Konceptu vědomého háčkování a jejich využití v každodenním životě i v jiných rukodělných činnostech.

V rámci pobytu si můžete uháčkovat mandalu nebo šátek podle Vámi vybraného návodu. Vše bude k dispozici na místě. Vůbec nevadí, když práci nestihnete dokončit. Odvezete si ji s sebou!

Vnímání sebe sama a práce s tělem

Možná by Vás to na první pohled nenapadlo, ale i při rukodělné činnosti se můžeme napojit na sebe samé. Nebo spíš právě díky rukodělné činnosti. Na kruzích se budeme učit „probouzet“ ruce k tvorbě, naladit se, tvorbu si užít, ale i včas přestat. A určitě pohneme i tělem, aby se nám pracovalo dobře.

Vstávání se sluncem

V sobotu a v neděli ráno budeme vstávat se Sluncem a ještě před snídaní vyrazíme na malou procházku k řece, u které se osvěžíme a pozdravíme nový den. Ranní osvěžení je dobrovolné, kdo se bude potřebovat dosytit spánkem, ten se bude sytit!

Večerní prožitkové tance

V pátek a v sobotu večer si užijeme prožitkový tanec. Tancem nás citlivě provede Lenka a můžeme se těšit na intuitivní tanec a tanec srdcí, ze kterého si všechny odneseme krásný zážitek a pocit, že se známe velmi dlouho.

Rituál očištění jména

V neděli dopoledne nás čeká velmi silný a hluboký rituál Očištění jména, kterým vás provede také Lenka. A právě ona nám bude během celého víkendu energetickou podporou a s láskou bude držet bezpečný a podporující prostor nám všem.

Jemná péče hennou & ceremoniálním kakaem

 V neděli po rituálu očištění jména budeš mít možnost nechat se pohýčkat od Šárky voňavou levandulovou hennou. Můžeš si dovolit jít do hloubky a nechat si udělat malbu, která podpoří Tvůj záměr, se kterým přijíždíš nebo který vyplyne během rituálu. Henna pastu si Šárka míchá sama z čistě přírodních surovin. A k této jemné voňavé péči si můžeš dopřát šálek ceremoniálního kakaa Amaité.

Podrobnosti o pobytu

   Termíny:

příjezd: pátek 18. 10. 2024 v 17.00 hodin

odjezd: neděle 20. 10. 2024 v 13.00 hodin 

   Místo: Přírodovědné centrum Mlýn Radouňka, U Dolního Skrýchova 176, Jindřichův Hradec

   Cena za víkend je:

4 900,- Kč pro dospělou ženu

2 500,- pro dceru

ve věku 12-18 let

Rezervaci svého místa potvrdíte platbou zálohy ve výši 1 500,- Kč. Zbytek je možné uhradit hotově na místě nebo převodem.

STORNO PODMÍNKY:

při zrušení rezervace nejpozději 14. den před termínem Vám bude do 14 dnů vrácena celá platba. Při zrušení nejpozději 7. den před setkáním Vám bude vrácena částka bez zálohy. Při zrušení účasti méně, než 7 dnů před setkáním přicházíte o nárok na vrácení platby. Můžete za sebe poslat náhradníka.

REFERENCE

Co říkají ženy, které se mnou háčkovaly

„Milá Šárko, taky jsem si čtvrteční kruh užila, byla tam moc příjemná atmosféra. Děkuji Ti za ni a za to, co děláš, čím inspiruješ ostatní.“

Veronika Maradová

maminka na RD

„Háčkování s Šárkou je tak příjemná záležitost, že bych rukodělbu okamžitě zařadila k nástrojům psychohygieny. Terapeutické účinky jsou téměř hmatatelné. Po pravidelných sedáncích se navazují očka jedna radost, a pod rukama vznikají díky háčku a vlídným Šárčiným slovům dílka přímo parádní. Při háčkování nemyslím na nic navíc, háček pracuje, prsty kmitají, a hotové výtvory jsou mou pýchou. Umím cokoli, jen to musím zkusit, není se čeho bát. Háčkování je radost. To vše díky Šárce a jejímu přístupu. Její individuální konzultace rozhodně doporučuju!“

Aneta Vokálová

Lektorka angličtiny a češtiny pro cizince

„Milá Šárko, vnímám Tě jako empatickou ženu, umíš se citlivě naladit na aktuální téma. Děkuji Ti za novou inspiraci do každodenní reality s dětmi a jejich emocemi. Skvělé propojení háčkování, opakující se činnosti, kterou mohu podpořit moje přemýšlení nad čímkoliv. Setkání s Tebou bylo velmi inspirativní.“

Martina Svozilová

Malování hennou (https://www.marie-henna.art/henna-malirky/henna-malirky-medailonky/#MartinaSvozilova), Oživená tradice

„Se Šárkou jsem absolvovala už několik on-line kurzů a jsem z nich nadšená! Atmosféra je vždy moc příjemná. Šárka je velmi empatický člověk, co všechno v klidu vysvětlí, a když někdy neví, nikdo nejsme vševědoucí, dokáže na danou otázku odpovědět příště. Je pohodová, vtipná, nad nikoho se nepovyšuje a háčkování opravdu rozumí. Díky těmto kurzům se opravdu posouvám dál a mohu je vřele doporučit všem, kteří buď s háčkováním chtějí začít (stejně jako před časem já), nebo se dále zdokonalovat.“

Libuše Hromádková

Účastnice kurzu Háčkuju svůj sen a prvního bootcampu

CENA ZA POBYT ZAHRNUJE:

Náklady na ubytování a stravu v rozsahu snídaně, obědy a večeře (svačinky si vezeme každá svoje podle chuti), pitný režim a pronájem prostor.

Materiál a nástroje na háčkování, lektorné, bodyart přírodní hennou a ceremoniální kakao.

BONUS: Přístup do online klubu KMEN HÁČKAŘEK ve kterém najdeš online kurz háčkování pro začátečníky Háčkuju svůj sen a kurzy pro pokročilé. Přístup dostaneš na 2 měsíce, aby sis mohla ukotvit základní techniky háčkování a užívat si své radostné tvoření.

4 900,- Kč pro dospělou ženu

2 500,- Kč pro dceru

ve věku 12 – 18 let

pojeď s námi na pobyt a vydechni si od všedních dnů. na chvíli se odpoj od vnějšího světa a připoj se sama k sobě!

 

Chcete se na něco zeptat? Napište nám!

6 + 1 =

KONTAKT: ING. ŠÁRKA DOLEŽALOVÁ, Ph.D., SARKA@SAHADO.CZ, +420 732 581 929