Didaktická sada „Perlové schody“

Háčkované misky různých velikostí a barev ze špagátové příze. Jednotlivé misky do sebe zapadají. V sadě je celkem 5 misek.

Materiál příze: směs bavlny, viskózy a polyesteru, což zaručuje jemnost, pevnost a pružnost příze, ale také její snadnou údržbu. Je vyrobena z recyklovaného materiálu.

Ke každé misce jsou kuličky dané barvy háčkované z akrylové příze. Postupně se zvyšuje počet kuliček od jedné po pět. Kuličky jsou vyplněné PES výplní vhodnou pro výrobu polštářů a hraček.

Tato pomůcka je založena na Montessori přístupu k učení dětí. Je inspirována Perlovými schody, které jsou standardní montessori matematickou pomůckou. Může tedy sloužit jako předchůdce a až se děti později setkají s Perlovými schody, budou mít na co navázat. Děti s pomocí této pomůcky mohou rozvíjet jemnou motoriku, úchop, smysl pro rozpoznávání barev a především fantazii 🙂 Později je pomůcka vhodná pro úvod do matematiky a jednoduché počítání.

V různých variantách si lze s touto hračkou užít spoustu legrace a současně zábavnou formou umožnit dítěti poznávat barvy a základy matematiky.
Vyzkoušeno na vlastních dětech, cyklicky se k pomůcce vracejí a vždy vymyslí, jak s ní naložit.

Základní sada obsahuje:
5 misek různých velikostí (vnější průměry cca 7,5 cm, 9,5 cm, 11 cm, 13 cm, 14,5 cm)
15 kuliček (průměr cca 4 cm)

Součástí sady je sáček na uložení pomůcky.

Údržba: ruční praní, sušení volně. Aby nedošlo k poškození výrobku, velmi nedoporučuji praní v pračce a sušení v sušičce!

Pomůcka byla vyvinuta ve spolupráci s Irenou Kubantovou z Montessori praxe. Na stránkách https://www.montessori-praxe.cz se můžete dozvědět nejenom jak s pomůckami vhodně pracovat, ale spoustu dalších informací o vývojových fázích dětí a jejich potřebách.

Cena: 1.350,- Kč bez DPH (nejsem plátce DPH)