Rukodělný kruh pro MÁMY & DCERY

Víkendový rukodělný kruh s háčkováním pro maminky s dcerami

V neděli 10. 12. 2023 od 13.30 do 16.30

 

 

Hledáš SMYSLUPLNÉ VYUŽITÍ času stráveného se svojí dcerou?

 

Chcete se obě NAUČIT HÁČKOVAT a věnovat se společně rukodělnému TVOŘENÍ?

 

Nebo se chce naučit háčkovat Tvá dcera a Ty ji v tom chceš PODPOŘIT?

 

 

Nabízím Vám PROSTOR v ženském rukodělném kruhu pro MÁMY & DCERY.

Na kruhu budete s dcerou SPOLEČNĚ TVOŘIT a užívat si plně PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK při tvoření.

Pokud neumíš Ty ani Tvá dcera háčkovat, jsou kruhy pro MÁMY & DCERY to SPRÁVNÉ MÍSTO pro Vás obě. Přijít můžete i v případě, že háčkovat umíte!

Sejdeme se v ženském rukodělném kruhu. Nebudeme drát peří, budeme HÁČKOVAT.

 

Rukodělnými kruhy pro MÁMY & DCERY Vás provede

Šárka Doležalová

Jsem máma tří dětí, z toho jedné dcery, a nadšená háčkařka se zájmem o mindfulness a seberozvoj jako takový. Moc dobře znám ten kolotoč při péči o malé děti a vím, že abych jako máma a žena mohla být laskavá, potřebuji být odpočatá a dočerpaná.

Umění zazdrojovat se a dovolit si čas pro sebe je i moje téma, ve kterém se učím každý den krůček po krůčku. A dělám nejenom pokroky, ale i chyby! A moc dobře vím, jaké to je, když se o sebe v náročnějších obdobích, jako je třeba nemoc dítěte/dětí, nepostarám dobře a včas!

Vím, jak náročné mohou být některé situace bez komunity podobně smýšlejících osob a naopak jak úlevné je MÍT možnost říct si o pomoc, nebo sdílet naslouchajícímu uchu. Proto pomáhám ženám nacházet cesty k rukodělné tvorbě, aby mohly rozproudit svoji kreativní energii, díky čemuž mohou být radostnější a naplněné. 

Jako nástroj mi k tomu slouží koncept Vědomého háčkování, který propojuje mindfulness principy a principy senzorické terapie s rukodělbou.

Čemu se budeme na rukodělných kruzích věnovat?

Háčkování jako skvělá jemno-motorická činnost

V prvé řadě se na kruhy především přijdete naučit háčkovat. Ale protože se nejedná o pravidelný docházkový kroužek, budou setkání koncipovaná jako ženské rukodělné kruhy, vhodné i pro malé ženy od 6-ti let. Háčkovat se mohou učit maminky i dcery. 

Čas MÁMA a JÁ v rukodělném kruhu žen

Kruhy můžete pojmout jako Váš společný ženský čas, v rámci kterého se společně budete učit háčkovat. Můžete ale přijít, i když háčkovat umíte! 

Vnímání sebe sama a práce s tělem

Možná by Vás to na první pohled nenapadlo, ale i při rukodělné činnosti se můžeme napojit na sebe samé. Nebo spíš právě díky rukodělné činnosti. Na kruzích se budeme učit „probouzet“ ruce k tvorbě, naladit se, tvorbu si užít, ale i včas přestat. Dovolíme si dělat přestávky a dcerkám i maminkách umožníme vhodnou změnu činnosti. Jako alternativa budou k dispozici senzorické aktivity, malování a jiné kreativní techniky, jako jsou například jednoduché drhané náramky. Zkrátka budou k dispozici činnosti, které pomohou odreagovat mysl i v případě, že háčkování zrovna nepůjde podle představ. A určitě pohneme i tělem, aby se nám pracovalo dobře.

Pro koho jsou kruhy vhodné?

Vzhledem k psychomotorickému vývoji dítěte je pomyslný milník pro začínání s háčkováním kolem 6-tého roku života. Dříve si dítě spíše osahává nástroje a materiál. A protože ještě buduje hrubou a jemnou motoriku a mozek propojuje pravou a levou hemisféru, může pro mladší dítě být háčkování náročné až nemožné a zbytečně frustrující. Pokud chcete přijít s dcerou mladší 6-ti let, informujte mne o tom a budeme hledat vhodné řešení pro všechny zúčastněné.

Podrobnosti o setkáních pro MÁMY & DCERY

   Termíny setkání:

nedělní odpoledne 10. 12. 2023

   od 13.30 do 16.30 hodin

   Místo: Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Jundrov, Brno

   Cena za setkání je 850,- Kč pro mámu a dceru (respektive pro rodinu, chcete-li s sebou vzít i babičku :-))

   (v ceně je zahrnutý materiál, nástroje, malé občerstvení a čaj, voda, další kreativní a senzorický materiál).

Rezervaci svého místa potvrdíte přednostní platbou kurzovného. Po domluvě bude možná platba v hotovosti. V případě platby v hotovosti bude Vaše rezervace platná po uhrazení zálohy 450,- Kč převodem.

REFERENCE

Co říkají ženy, které se mnou háčkovaly

„Milá Šárko, taky jsem si čtvrteční kruh užila, byla tam moc příjemná atmosféra. Děkuji Ti za ni a za to, co děláš, čím inspiruješ ostatní.“

Veronika Maradová

maminka na RD

„Háčkování s Šárkou je tak příjemná záležitost, že bych rukodělbu okamžitě zařadila k nástrojům psychohygieny. Terapeutické účinky jsou téměř hmatatelné. Po pravidelných sedáncích se navazují očka jedna radost, a pod rukama vznikají díky háčku a vlídným Šárčiným slovům dílka přímo parádní. Při háčkování nemyslím na nic navíc, háček pracuje, prsty kmitají, a hotové výtvory jsou mou pýchou. Umím cokoli, jen to musím zkusit, není se čeho bát. Háčkování je radost. To vše díky Šárce a jejímu přístupu. Její individuální konzultace rozhodně doporučuju!“

Aneta Vokálová

Lektorka angličtiny a češtiny pro cizince

„Milá Šárko, vnímám Tě jako empatickou ženu, umíš se citlivě naladit na aktuální téma. Děkuji Ti za novou inspiraci do každodenní reality s dětmi a jejich emocemi. Skvělé propojení háčkování, opakující se činnosti, kterou mohu podpořit moje přemýšlení nad čímkoliv. Setkání s Tebou bylo velmi inspirativní.“

Martina Svozilová

Malování hennou (https://www.marie-henna.art/henna-malirky/henna-malirky-medailonky/#MartinaSvozilova), Oživená tradice

„Se Šárkou jsem absolvovala už několik on-line kurzů a jsem z nich nadšená! Atmosféra je vždy moc příjemná. Šárka je velmi empatický člověk, co všechno v klidu vysvětlí, a když někdy neví, nikdo nejsme vševědoucí, dokáže na danou otázku odpovědět příště. Je pohodová, vtipná, nad nikoho se nepovyšuje a háčkování opravdu rozumí. Díky těmto kurzům se opravdu posouvám dál a mohu je vřele doporučit všem, kteří buď s háčkováním chtějí začít (stejně jako před časem já), nebo se dále zdokonalovat.“

Libuše Hromádková

Účastnice kurzu Háčkuju svůj sen a prvního bootcampu

CENA ZA SETKÁNÍ ZAHRNUJE:

3 hodiny setkání v útulných prostorách Cesty Integrity v Jundrově.

Přístup k online kurzu háčkování pro začátečníky Háčkuju svůj sen na dobu 2 měsíců, pro ukotvení základních technik háčkování radostné tvoření.

Pronájem prostor.

Materiál a nástroje na háčkování, lektorné, senzorický materiál, další kreativní materiály.

Čaj a malé občerstvení.

850,- Kč za dvojici MÁMA & DCERA

Chcete se setkávat v ženském rukodělném kruhu pro MÁMY & DCERY od 6-ti let?

Skupina je právě teď otevřená pro 8 žen a jejich dcery. Neváhej a pojď se ve sdíleném prostoru zpomalit a užít si tvorbu v lehkosti a radosti z přítomného okamžiku.

Připoj se do ženského rukodělného kruhu pro MÁMY & DCERY a naučte se společně háčkovat.

 

Chcete se na něco zeptat? Napište mi!

1 + 13 =