Háčkováním k sobě JUNDROV

Série večerních rukodělných kruhů pro ženy

Ve čtvrtek 12. 10., 9. 11., 7. 12. 2023 a 11. 1. 2024

Nedaří se Ti najít CHVILKY KLIDU v kolotoči domácích povinností?

Toužíš po chvilce pro sebe v SESTERSKÉM KRUHU podobně naladěných žen?

Chceš se taky občas ZASTAVIT a věnovat se TVOŘENÍ?

Láká Tě umět se lépe NAPOJIT na svoje tělo a více PROŽÍVAT přítomný okamžik TADY a TEĎ?

 

Přený návod na to, JAK si zajistit čas pro sebe, pro Tebe nemám.

Nabízím Ti PROSTOR v ženském rukodělném kruhu pro Tvoje ZPOMALENÍ až úplné zastavení.

Nabízím Ti prostor pro SDÍLENÍ a chvilky pro všímání si sebe sama, chvilky VŠÍMAVOSTI.

Pokud jsi žena, která se chce KREATIVNĚ VYJÁŘIT a chceš se DOČERPAT ze společného tvoření v ženském kruhu, jsi SRDEČNĚ VÍTANA!

Nebudeme drát peří, budeme HÁČKOVAT.

 

Rukodělnými kruhy pro ženy Tě provede

Šárka Doležalová

Jsem máma tří dětí a nadšená háčkařka se zájmem o mindfulness a seberozvoj jako takový. Moc dobře znám ten kolotoč při péči o malé děti a vím, že abych jako máma a žena mohla být laskavá, potřebuji být odpočatá a dočerpaná.

Umění zazdrojovat se a dovolit si čas pro sebe je i moje téma, ve kterém se učím každý den krůček po krůčku. A dělám nejenom pokroky, ale i chyby! A moc dobře vím, jaké to je, když se o sebe v náročnějších obdobích, jako je třeba nemoc dítěte/dětí, nepostarám dobře a včas!

Vím, jak náročné mohou být některé situace bez komunity podobně smýšlejících osob a naopak jak úlevné je MÍT možnost říct si o pomoc, nebo sdílet naslouchajícímu uchu. Proto pomáhám ženám nacházet cesty k rukodělné tvorbě, aby mohly rozproudit svoji kreativní energii, díky čemuž mohou být radostnější a naplněné. 

Jako nástroj mi k tomu slouží koncept Vědomého háčkování, který propojuje mindfulness principy a principy senzorické terapie s rukodělbou.

Čemu se budeme na jednotlivých setkáních věnovat?

Téma 1. setkání: Háčkování jako cesta k sobě

Na prvním setkání Ti představím principy konceptu Vědomého háčkování a základní oblasti, na které se můžeš více zaměřit a začít pozorovat, jak to Ty sama máš. Možná Tě to překvapí, ale i u háčkování Ti může být dobrým pomocníkem na cestě za sebepoznáním. Co je opravdu Tvoje a co už ne? Jaké vzorce, které Ti už neslouží se mohou objevit?

Téma 2. setkání: Přijetí chyby, přijetí sama sebe

Už jsi někdy slyšela, že chyba je kamarád? Právě chyby, ať už je to více či méně nepříjemné, nás na naší cestě posouvají vpřed. Platí to tak v životě a tedy i v háčkování. Právě ve chvíli, kdy se nám podaří udělat chybu, můžeme vidět, jak to být nemá. A můžeme si to osahat a prozkoumat a uchovat v paměti těla. Můžeme si dělat takový osobní troubleshooting. A ve chvíli, kdy se nám podaří své chyby s laskavostí k sobě samé přijímat, přichází úleva a učení.

Téma 3. setkání: Tlak a plynutí

Zaměříme se na to, jak se nám tvoří, když je na nás vyvíjený tlak, nebo když ho na sebe dokonce vyvíjíme samy. Oproti tomu si prožijeme, jaké to je, když můžeme tvořit v plynutí bez vnitřního i vnějšího tlaku na výkon a výsledek.

Téma 4. setkání: Energie

Na posledním setkání ze série budeme sdílet, kdy nám háčkování energii dává a kdy nám bere. Jak se nám pracuje v různých rozpoloženích a náladách? Jak se nám pracuje, když tvoříme pro někoho, protože bychom měly? Jak se u toho cítíme? A jak se cítíme potom? A jak se nám pracuje pro někoho, koho máme opravdu rády a CHCEME? Jak můžeme tvořit se záměrem?

Kruhy budou rozděleny do tří částí

SDÍLENÍ / HÁČKOVÁNÍ DLE SVÝCH POTŘEB PŘÍPADNĚ DLE MÝCH NÁVODŮ (šátky, mandaly, po domluvě možná i jiná tvorba) / KRÁTKÁ MINDFULNESS RELAXACE

Podrobnosti o cyklu setkání

   Termíny setkání:

   čtvrteční podvečer 12. 10., 9. 11., 7. 12. 2023 a 11. 1. 2024 od 19.00

   do 22.00 hodin

   Místo: Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Jundrov, Brno

   Cena za jednotlivé setkání je 450,- Kč, za celý cyklus 1800,- Kč

   (v ceně celého cyklu je duhové klubko na šátek/mandalu o návinu

   1500 m, nástroje na háčkování a návody (bude možná volba

   z několika variant).

   Je možné uhradit první setkání zvlášť a potom se rozhodnout, zda

   absolvuješ celý cyklus).

Aby byla Tvá přihláška platná, je třeba uhradit zálohu ve výši jednoho rukodělného kruhu, tj. 450,- Kč, předem. Informace o platbě zálohy Ti zašlu po přijetí Tvé přihlášky.

REFERENCE

Co říkají ženy, které se mnou háčkovaly

„Šárka so mnou velmi ochotne prebrala čo ma v háčkovaní láka sa naučiť, a potom ma trpezlivo previedla všetkými krokmi. Mám z toho veľkú rasosť a rada sa k Šárke vrátim, keď sa zas budem potrebovať posunúť.“

Eva Rohde

Personal development guide, life-coach, Tekájen of Principy života(®)

„Háčkování s Šárkou je tak příjemná záležitost, že bych rukodělbu okamžitě zařadila k nástrojům psychohygieny. Terapeutické účinky jsou téměř hmatatelné. Po pravidelných sedáncích se navazují očka jedna radost, a pod rukama vznikají díky háčku a vlídným Šárčiným slovům dílka přímo parádní. Při háčkování nemyslím na nic navíc, háček pracuje, prsty kmitají, a hotové výtvory jsou mou pýchou. Umím cokoli, jen to musím zkusit, není se čeho bát. Háčkování je radost. To vše díky Šárce a jejímu přístupu. Její individuální konzultace rozhodně doporučuju!“

Aneta Vokálová

Lektorka angličtiny a češtiny pro cizince

„Milá Šárko, vnímám Tě jako empatickou ženu, umíš se citlivě naladit na aktuální téma. Děkuji Ti za novou inspiraci do každodenní reality s dětmi a jejich emocemi. Skvělé propojení háčkování, opakující se činnosti, kterou mohu podpořit moje přemýšlení nad čímkoliv. Setkání s Tebou bylo velmi inspirativní.“

Martina Svozilová

Malování hennou (https://www.marie-henna.art/henna-malirky/henna-malirky-medailonky/#MartinaSvozilova), Oživená tradice

„Se Šárkou jsem absolvovala už několik on-line kurzů a jsem z nich nadšená! Atmosféra je vždy moc příjemná. Šárka je velmi empatický člověk, co všechno v klidu vysvětlí, a když někdy neví, nikdo nejsme vševědoucí, dokáže na danou otázku odpovědět příště. Je pohodová, vtipná, nad nikoho se nepovyšuje a háčkování opravdu rozumí. Díky těmto kurzům se opravdu posouvám dál a mohu je vřele doporučit všem, kteří buď s háčkováním chtějí začít (stejně jako před časem já), nebo se dále zdokonalovat.“

Libuše Hromádková

Účastnice kurzu Háčkuju svůj sen a prvního bootcampu

CENA ZA CELÝ CYKLUS ZAHRNUJE:

4 x 3 hodiny setkání v útulných prostorách Cesty Integrity v Jundrově.

Pronájem prostor.

Duhové klubko o návinu 1500 m a háček pro tvorbu šátku nebo mandaly dle výběru (případně jinou tvorbu dle předchozí domluvy).

Čaj a malé občerstvení.

1 800,- Kč za celý cyklus

Chceš se setkávat v ženském rukodělném kruhu?

Skupina je právě teď otevřená pro 12 žen. Neváhej a pojď se ve sdíleném prostoru zpomalit a užít si tvorbu v lehkosti a radosti z přítomného okamžiku.

Připoj se do ženského rukodělného kruhu a užij si tvorbu ve společnosti podobně naladěných žen.

12. 10. 2023 začínáme!

Chceš se na něco zeptat? Napiš mi!

1 + 5 =