Háčkováním k sobě JUNDROV

Série večerních rukodělných kruhů S HÁČKOVÁNÍM pro ženy

CYKLUS JARO 2024!

pátek 17. 5. 2024!

Nedaří se Ti najít CHVILKY KLIDU v kolotoči domácích povinností?

Toužíš po chvilce pro sebe v SESTERSKÉM KRUHU podobně naladěných žen?

Chceš se taky občas ZASTAVIT a věnovat se TVOŘENÍ?

Láká Tě umět se lépe NAPOJIT na svoje tělo a více PROŽÍVAT přítomný okamžik TADY a TEĎ?

 

Přený návod na to, JAK si zajistit čas pro sebe, pro Tebe nemám.

Nabízím Ti PROSTOR v ženském rukodělném kruhu pro Tvoje ZPOMALENÍ až úplné zastavení.

Nabízím Ti prostor pro SDÍLENÍ a chvilky pro všímání si sebe sama, chvilky VŠÍMAVOSTI.

Pokud jsi žena, která se chce KREATIVNĚ VYJÁŘIT a chceš se DOČERPAT ze společného tvoření v ženském kruhu, jsi SRDEČNĚ VÍTANA!

Nebudeme drát peří, budeme HÁČKOVAT.

 

Rukodělnými kruhy pro ženy Tě provede

Šárka Doležalová

Jsem máma tří dětí a nadšená háčkařka se zájmem o mindfulness a seberozvoj jako takový. Moc dobře znám ten kolotoč při péči o malé děti a vím, že abych jako máma a žena mohla být laskavá, potřebuji být odpočatá a dočerpaná.

Umění zazdrojovat se a dovolit si čas pro sebe je i moje téma, ve kterém se učím každý den krůček po krůčku. A dělám nejenom pokroky, ale i chyby! A moc dobře vím, jaké to je, když se o sebe v náročnějších obdobích, jako je třeba nemoc dítěte/dětí, nepostarám dobře a včas!

Vím, jak náročné mohou být některé situace bez komunity podobně smýšlejících osob a naopak jak úlevné je MÍT možnost říct si o pomoc, nebo sdílet naslouchajícímu uchu. Proto pomáhám ženám nacházet cesty k rukodělné tvorbě, aby mohly rozproudit svoji kreativní energii, díky čemuž mohou být radostnější a naplněné. 

Jako nástroj mi k tomu slouží koncept Vědomého háčkování, který propojuje mindfulness principy a principy senzorické terapie s rukodělbou. Koncem roku jsem nastoupila na výcvik Kineziologie One brain 3in1 Concepts a tak mne těší, že mohu do Konceptu vědomého háčkování přinést i další propojení pro práci s tělem, aby se Vám nejen háčkování dařilo.

Čemu se budeme věnovat v jarním cyklu

Téma 1. setkání: Rukodělba a prostor pro zastavení

Pro některé z nás je mnohdy náročné se jen tak zastavit, abychom se mohly ohlédnout za naším dnem, týdnem, měsícem nebo dokonce rokem. Pro některé z nás je výzva psát si „jen tak“ deník. Ale u háčkování vzniká prostor a myšlenky se mohou rozeběhnout…

Téma 2. setkání: Aktivní forma meditace a odpočinku

Meditovat nemusíme vždy ve zkříženém sedu nebo jiné pasivní poloze. I k takovému zastavení mnohdy vede delší cesta. Je možné meditovat u háčkování? Jak by to mohlo vypadat?

Téma 3. setkání: Háčkování jako nástroj pro zklidnění

Někdy jsme tak rozrušené, že bychom ani háček neudržely. Co když ale právě vhodné dýchání a jemný pohyb rukou mohou napomoci uklidnit bouři uvnitř a zjemnit úzkost, která nám nedá spát? 

Téma 4. setkání: Jak moje nálada ovlivňuje moji tvorbu a naopak

Naše nálady mohou ovlivňovat to, jak se nám tvoří. Stejně tak ale tvořením můžeme my ovlivňovat naši náladu. Není to ale o popírání a maskování. Ale i toto se může na nevědomé úrovni odehrávat. Jak to můžeme poznat?

Kruhy jsou rozděleny do tří částí

SDÍLENÍ

HÁČKOVÁNÍ DLE SVÝCH POTŘEB

(šátky, mandaly, i jiná tvorba, na místě budou k dispozici návody na šátky a mandaly, po celou dobu budu k dispozici začátečníkům i pokročilým, začátečníci se naučí háčkovat, pokročilé si mohou přinést své projekty, se kterými si neví rady, vše je možné)

KRÁTKÁ MINDFULNESS RELAXACE

Podrobnosti o cyklu setkání

   Termíny setkání:

  JARO: páteční podvečer 17. 5. 2024 od 18.00 do 21.00 hodin

   Místo: Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Jundrov, Brno

   Cena za jednotlivé setkání je 450,- Kč.

Aby byla Tvá přihláška platná, je třeba uhradit zálohu ve výši jednoho rukodělného kruhu, tj. 450,- Kč, předem. Informace o platbě zálohy Ti zašlu po přijetí Tvé přihlášky.

REFERENCE

Co říkají ženy, které se mnou háčkovaly

„Šárka so mnou velmi ochotne prebrala čo ma v háčkovaní láka sa naučiť, a potom ma trpezlivo previedla všetkými krokmi. Mám z toho veľkú rasosť a rada sa k Šárke vrátim, keď sa zas budem potrebovať posunúť.“

Eva Rohde

Personal development guide, life-coach, Tekájen of Principy života(®)

„Háčkování s Šárkou je tak příjemná záležitost, že bych rukodělbu okamžitě zařadila k nástrojům psychohygieny. Terapeutické účinky jsou téměř hmatatelné. Po pravidelných sedáncích se navazují očka jedna radost, a pod rukama vznikají díky háčku a vlídným Šárčiným slovům dílka přímo parádní. Při háčkování nemyslím na nic navíc, háček pracuje, prsty kmitají, a hotové výtvory jsou mou pýchou. Umím cokoli, jen to musím zkusit, není se čeho bát. Háčkování je radost. To vše díky Šárce a jejímu přístupu. Její individuální konzultace rozhodně doporučuju!“

Aneta Vokálová

Lektorka angličtiny a češtiny pro cizince

„Milá Šárko, vnímám Tě jako empatickou ženu, umíš se citlivě naladit na aktuální téma. Děkuji Ti za novou inspiraci do každodenní reality s dětmi a jejich emocemi. Skvělé propojení háčkování, opakující se činnosti, kterou mohu podpořit moje přemýšlení nad čímkoliv. Setkání s Tebou bylo velmi inspirativní.“

Martina Svozilová

Malování hennou (https://www.marie-henna.art/henna-malirky/henna-malirky-medailonky/#MartinaSvozilova), Oživená tradice

„Se Šárkou jsem absolvovala už několik on-line kurzů a jsem z nich nadšená! Atmosféra je vždy moc příjemná. Šárka je velmi empatický člověk, co všechno v klidu vysvětlí, a když někdy neví, nikdo nejsme vševědoucí, dokáže na danou otázku odpovědět příště. Je pohodová, vtipná, nad nikoho se nepovyšuje a háčkování opravdu rozumí. Díky těmto kurzům se opravdu posouvám dál a mohu je vřele doporučit všem, kteří buď s háčkováním chtějí začít (stejně jako před časem já), nebo se dále zdokonalovat.“

Libuše Hromádková

Účastnice kurzu Háčkuju svůj sen a prvního bootcampu

CENA ZA CELÝ CYKLUS ZAHRNUJE:

4 x 3 hodiny setkání v útulných prostorách Cesty Integrity v Jundrově.

Pronájem prostor.

Duhové klubko o návinu 1000 m a háček pro tvorbu šátku nebo mandaly dle výběru (případně jinou tvorbu dle předchozí domluvy).

Čaj a malé občerstvení.

450,- Kč za setkání

Chceš se setkávat v ženském rukodělném kruhu?

Jarní skupina je právě teď otevřená pro 12 žen. Neváhej a pojď se ve sdíleném prostoru zpomalit a užít si tvorbu v lehkosti a radosti z přítomného okamžiku.

Připoj se do ženského rukodělného kruhu a užij si tvorbu ve společnosti podobně naladěných žen.

9. 2. 2024 začínáme jarní cyklus kruhů!

Chceš se na něco zeptat? Napiš mi!

6 + 4 =